autor: | 31.3.2015 | Osobní

Nazdar chlapi.

V sobotu večer 20.9.2014, na předposledním společném víkendu našeho společné cesty a sdílení, jsem před vámi, jako svědky, konfirmoval jeden ze svých cílů: „Do 31.3.2015 spustím svůj web“!

No a to je dnes. Tak s vámi chci sdílet splnění tohoto cíle.

Jaký máte vzkaz sami pro sebe?

Vision Quest – pravda mého SRDCE

Při formulaci zmíněného cíle jsem původně „rozumem“ zamýšlel web na osobní doméně. Dosažení této „mety“ bylo dlouho ve fázi různých „polotovarů a tvoření podle mých ne zcela určitých a konkrétních představ. Původně jsem to přehnal mimo jiné s ostrostí červené barvy, které má reprezentovat energii. Nejsem však dvacetiletý mladíček, ale (podle věku) zralý muž. Proto je logo LF takové, jaké je.

Postupně ve mně uzrávala touha, zkusit si „něco“ sám a vyjádřit některé své pocity, představy a potřeby z mého pohledu a různých perspektiv, intimním způsobem a bez primární orientace na „byznys“. Tak, abych mohl sdílet (i sám se sebou) to, co mě provází od Vision Questu.

Dosud (březen 2015) jsem na Internetu aktivně nevyvíjel žádné aktivity. Nazval jsem se „internetovým introvertem“. Jako mezikrok jsem zvolil platformu Web 2.0. Chci si „osahat terén“. A tak vznikl osobní blog Život 50+. Jeho mottem je to, co jsem šel na svůj Vision Quest hledat a co jsem přišel po Vision Questu dát – pravdu svého SRDCE.

Vision Quest (hledání vize) je iniciační a přechodový rituál, obvykle obřad prováděný v přírodních podmínkách. Umožňuje návrat k intuici a poskytuje vhled do vlastního nitra.“

(Zdroj: bakalářská práce Nicoly Machalové)

Obr. 1 – Chlapi z výcviku Mužská síla 2014, po Vision Questu.

Zdroj: osobní archiv

Ke kořenům

Všichni víte, že už rok trvá také mé „dobrodružství“ při pátrání po předcích. Nastartoval to první víkend v lednu 2014 a konstelace v Bělé u Jevíčka. Poslední Radkovo sdílení o předcích na Google skupině, mě definitivně pohnuto také k tomu, abych si vytvořil platfomu, na níž bych se o výsledky a příběhy mohl podělit s rodinou i dalšími. Vzniká tak ze skořápky stránka, věnovaná mým kořenům (MY ROOTS), prostřednictvím linií čtyř rodů, s nimiž jsem nejvíce spjat. I na její zrod v rámci web 2.0 se můžete podívat zde.

Těší mě, že jsem se k těmto krokům odhodlal. Reprezentují úroveň cíle, který byl při konfirmaci na méně vědomé úrovni. Jsou to mé první krůčky ve virtuálním prostoru. Pokud pod tuto pokličku obou „blogů“ nahlédnete, prosím vás o schovívavost. Pro mě je to docela velké. Považuji to za sdílení, které běží mimo mužský kruh. Díky.

Buďte v síle

Tento vzkaz pro vás jsem začal psát v neděli 29.3.2015 v Koučink akademii Libchavy, kde absolvuji výcvik pro kouče systémů. V sobotu 28.3. večer, jsem měl možnost stát v jedné z konstelací – byl jsem Vesmírem. Byl to nezapomenutelný zážitek doteku s čistou láskou. Vnímal jsem, že tato láska je pro všechny. Stačí tento fakt uznat a přijmout. Proto vám kus této vesmírné čisté lásky s tímto vzkazem posílám.

Přeji vám, ať jste v síle a je vám dobře. A na viděnou v létě.

Libor

Rád bych vám doporučil k tématu a přečtení alespoň jednu knihu:

  • ZIMMERMAN, J., COYLEOVÁ, V. Cesta poradního kruhu. Umění otevřené komunikace. 1. vyd. Praha: DharmaGaia, 2016. 380 s. ISBN 978-80-7436-061-9.

Kontaktuje mě

6 + 1 =

Tento příspěvek byl původní součástí mého blogu Život 50+, který fungoval od 3/2015 do 3/2016 na platformě webu 2.0.

Libor Friedel

Libor Friedel

Lektor, kouč a konzultant s praxí od roku 1996

Mým posláním je inspirovat ke zlepšování, pomáhat se znalostmi a jejich aplikací a vytvářet bezpečný prostor pro rozvoj lidí a organizací. Dávám do toho SRDCE.

Tímto článkem se ze mě stává (teoreticky) bloger(?). Má zkušenost s Vision Questem je nezapomenutelná, budu se k ní vracet. Vision Quest mi pomohl odhalit zmíněné SRDCE – úlohu Sebe-vědomí, Radosti, Darů, Celistvosti a Elánu v životě.

Slova moudrých

„Člověk dospívá v okamžiku, kdy začne lásku dávat, namísto aby ji vyžadoval. Když začne překypovat a sdílet, když začne rozdávat.“

(Osho)

Share This