Rubrika blogu

Osobní

Nejsem jen konzultant, lektor a kouč. Jsem především člověk a muž. Introvert z off-line školy. Nejprve jsem se učil váhavě sdílet osobní komentáře, zážitky, příběhy… a otevíral své SRDCE.

Proč? Rád inspiruji druhé. Tato „osobní“ rubrika, kterou jste na právě otevřeli, je všehochutí o tom, čím jsem se na delší i kratší dobu nechal inspirovat a vyzkoušel, např. abych překonal některé své hranice a zónu pohodlí.

Vítejte na blogu

Jmenuji se Libor Friedel. Různorodým způsobem inspiruji druhé k tomu, aby byli lepšími lídry, schopnými vést sami sebe i druhé, aby byli architekty smysluplných strategií, opřených o (sebe)-poznání východisek, své Dary a silné stránky. Věřím, že tak lze zlepšit naše skóre a naplnit potenciál excelence – na osobní úrovni i v organizacích.

Blog propojuje zmíněná témata z profesní, organizační a osobní perspektivy. Je střípkem, doplňujícím mou „off-line“ práci s lidmi a organizacemi v roli konzultanta, kouče a lektora. Dávám do toho své SRDCE.

Bude mi ctí, přidáte-li se mezi čtenáře! Sledujte mě i na sociálních sítích.

Rubriky blogu LF

Prozkoumejte jednotlivé kategorie blogu. ZÍSKÁTE INSPIRACI k různým fázím a krokům své vlastní Cesty, po níž kráčíte jako jednotlivec a/nebo organizace.

Jak jste na tom s tématem „jaknatologie“?

Na sklonku prázdnin několik odlehčených, lehce provokativních poznámek k jedné (své)pomocné vědecké disciplíně, která má po světě obrovské množství fanoušků a příznivců. „Jaknatologie“ je vědecká disciplína, která se zabývá zkoumáním, navrhováním a sdílením metod, postupů, praktik a cest, které mají člověka dovést k radostnému, šťastnému a naplněnému životu a úspěchu. Je to věda o postupech „jak na to“.

číst více

Hoří? (Zakuklené hodnoty a PF 2017)

Příběh o tom, kterak zápalky (se symbolem EU) přispěly k tématu pro PF 2017. Symbolika zápalek mi připomněla vnitřní zápal. Zapalte svou vášeň. Přeji vám, ať váš život po celý rok 2017 plane vášní a zápalem v míře, jakou si představujete. Více v článku na blogu.

číst více

14x o rozhlednách nahoře i dole

Počet navštívených rozhleden není zřejmě tím správným měřítkem životního skóre. Návštěva rozhledny je odrazem naší touhy nahlédnout na svět shůry, rozhlédnout se, spatřit „malost“ světa pod sebou. Jak může být užitečná analogie s vnitřní rozhlednou a velikostí světa v nás? 2x 14 myšlenek pro inspiraci najdete v článku.

číst více

Abeceda – 26 prvků Proměny jara 2016

Skončila Rungo.cz Proměna jara 2016. Tři měsíce běhání pod dohledem všudypřítomného fitness náramku, v interakci a sdílení s dalšími proměňujícími se muži a ženami. Sestavil jsem malou osobní abecedu této proměny. Co vše se odehrávalo a bylo ve hře od A do Z, od „Ano“ po „Začátek“? Snad to bude inspirovat Y – You.

číst více

Do garáže pro digitální řidičák

Když někdo začínal s podnikáním, byl „garážová firma“. Vzniklo tak mnoho velikánů, včetně Apple. Digitální podnikání lze začít v Digitální garáži od Google. Vyzkoušel jsem a napsal pár vět. Jak mohou ke tvorbě obsahu přistupovat lidé, kteří se v digitálním světě nenarodili, měli analogové kariéry, podporované off-line?

číst více

2 cesty hledání – Vision Quest a/nebo Ancestor Quest

Žijeme tady a teď. Pro život je důležité mít se o co opřít. Jsou to naši předci, tvůrci našich kořenů. Také je důležité mít pro co žít. To je naše vize. K jejímu hledání existuje rituál – Vision Quest. Pro hledání předků můžeme vytvořit podobný rituál. Obojí jsem absolvoval, o myšlenky se rád podělím v tomto článku.

číst více

Pro úspěšnější

STRATEGICKÉ ŘÍZENÍ!

Stáhněte si ZDARMA e-book s bibliografickým soupisem 50 knih o strategii a strategickém řízení, které jao strategický konzultant doporučuji vaší pozornosti!

Děkuji za Váš zájem o e-book. Za pár minutek Vám přijde na zadanou adresu e-mail a budete si moci e-book otevřít a stáhnout. Pokud nastane problém, kontaktujte mě prosím na blog@liborfriedel.cz. Libor

Obálka e-booku - soupis knih o změně

Pro efektivnější

ZVLÁDÁNÍ ZMĚN!

NOVINKA!!! Stáhněte si ZDARMA bibliografický soupis 50 knih o zvládání osobních a organizačních změn!

Děkuji za Váš zájem o e-book. Za pár minutek Vám přijde na zadanou adresu e-mail a budete si moci e-book otevřít a stáhnout. Pokud nastane problém, kontaktujte mě prosím na blog@liborfriedel.cz. Libor

Obálka e-booku - soupis knih o lídrovství / leadershipu

Pro lepší LÍDROVSTVÍ!

NOVINKA!!! Stáhněte si ZDARMA e-book se soupisem vybraných 50 knih o lídrovství/leadershipu.

Děkuji za Váš zájem o e-book. Za pár minutek Vám přijde na zadanou adresu e-mail a budete si moci e-book otevřít a stáhnout. Pokud nastane problém, kontaktujte mě prosím na blog@liborfriedel.cz. Libor

Share This