Rubrika blogu

Osobní

Nejsem jen konzultant, lektor a kouč. Jsem především člověk a muž. Introvert z off-line školy. Nejprve jsem se učil váhavě sdílet osobní komentáře, zážitky, příběhy… a otevíral své SRDCE.

Proč? Rád inspiruji druhé. Tato „osobní“ rubrika, kterou jste na právě otevřeli, je všehochutí o tom, čím jsem se na delší i kratší dobu nechal inspirovat a vyzkoušel, např. abych překonal některé své hranice a zónu pohodlí.

Vítejte na blogu

Jmenuji se Libor Friedel. Různorodým způsobem inspiruji druhé k tomu, abychom byli lepšími lídry, schopnými vést sami sebe i druhé, abychom byli architekty smysluplných strategií, opřených o (sebe)-poznání východisek, naše Dary a silné stránky. Věřím, že tak zlepšíme naše skóre a naplníme potenciál excelence – na osobní úrovni i v organizacích.

Blog propojuje zmíněná témata z profesní, organizační a osobní perspektivy. Je střípkem, doplňujícím mou „off-line“ práci s lidmi a organizacemi v roli konzultanta, kouče a lektora. Dávám do toho své SRDCE.

Bude mi ctí, přidáte-li se mezi čtenáře! Sledujte mě i na sociálních sítích.

Rubriky blogu LF

Prozkoumejte jednotlivé kategorie blogu. ZÍSKÁTE INSPIRACI k různým fázím a krokům své vlastní Cesty, po níž kráčíte jako jednotlivec a/nebo organizace.

Hoří? (Zakuklené hodnoty a PF 2017)

Příběh o tom, kterak zápalky (se symbolem EU) přispěly k tématu pro PF 2017. Symbolika zápalek mi připomněla vnitřní zápal. Zapalte svou vášeň. Přeji vám, ať váš život po celý rok 2017 plane vášní a zápalem v míře, jakou si představujete. Více v článku na blogu.

číst více

14x o rozhlednách nahoře i dole

Počet navštívených rozhleden není zřejmě tím správným měřítkem životního skóre. Návštěva rozhledny je odrazem naší touhy nahlédnout na svět shůry, rozhlédnout se, spatřit „malost“ světa pod sebou. Jak může být užitečná analogie s vnitřní rozhlednou a velikostí světa v nás? 2x 14 myšlenek pro inspiraci najdete v článku.

číst více

Abeceda – 26 prvků Proměny jara 2016

Skončila Rungo.cz Proměna jara 2016. Tři měsíce běhání pod dohledem všudypřítomného fitness náramku, v interakci a sdílení s dalšími proměňujícími se muži a ženami. Sestavil jsem malou osobní abecedu této proměny. Co vše se odehrávalo a bylo ve hře od A do Z, od „Ano“ po „Začátek“? Snad to bude inspirovat Y – You.

číst více

Do garáže pro digitální řidičák

Když někdo začínal s podnikáním, byl „garážová firma“. Vzniklo tak mnoho velikánů, včetně Apple. Digitální podnikání lze začít v Digitální garáži od Google. Vyzkoušel jsem a napsal pár vět. Jak mohou ke tvorbě obsahu přistupovat lidé, kteří se v digitálním světě nenarodili, měli analogové kariéry, podporované off-line?

číst více

2 cesty hledání – Vision Quest a/nebo Ancestor Quest

Žijeme tady a teď. Pro život je důležité mít se o co opřít. Jsou to naši předci, tvůrci našich kořenů. Také je důležité mít pro co žít. To je naše vize. K jejímu hledání existuje rituál – Vision Quest. Pro hledání předků můžeme vytvořit podobný rituál. Obojí jsem absolvoval, o myšlenky se rád podělím v tomto článku.

číst více
Share This